V FESTIWAL KOLEJ NA KOBIETY

9 - 10 marca 2019 | Głowno

Tak tak, to już pięć lat odkąd możemy spotykać się na Festiwalu. Ponieważ piąte urodziny to już dość poważny wiek zdecydowaliśmy się okazale oraz z pompą je świętować. Dzięki naszej współpracy z Gminą Miasto Głowno i zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w Głownie, która udostępniła nam na ten dzień Halę Widowiskowo – Sportową mogliśmy zacząć przygotowania na naprawdę „dużą” skalę. Cztery miesiące wytężonej pracy przyniosło naszym zdaniem fantastyczne efekty, z którymi nasi widzowie mogli zapoznać się w dniu Gali Fashion Express oraz w dniu Beauty Express.

W tej edycji na wybiegu zaprezentowało się aż 50 modelek. To już nasza tradycja, że wszystkie modelki biorące udział w pokazach to Panie, które nie są profesjonalistkami i zazwyczaj to jest ich debiut. Jak co roku zaprosiliśmy do udziału mieszkanki Głowna, okolicznych miejscowości a także  Łodzi. Wszystkie fryzury zostały wykonane przez nasz ulubiony duet fryzjerski Adrianna Pawlak i Paulę Maczyńska z „O mały włos”. Makijaże wykonali uczniowie ze Szkoły ESZ Anagra z Łodzi oraz Justyna Gajewska Make Up.

Tegoroczna scena wraz z wybiegiem przygotowana do pokazów mody mierzyła aż 16 metrów. O spektakularną oprawę sceniczną oraz obsługę techniczną jak co roku zadbała firma MMM-Technika Sceniczna. Relację wideo z Gali przygotowało Studio Video Piksel. O profesjonalny fotoreportaż z pokazów oraz z przygotowań zadbał White-Collar Radosław Śmiałek. O udekorowanie Hali zadbał głowieński sklep Naszeparty.pl.

W dniu Gali 9 marca hala sportowa przeżyła prawdziwe oblężenie. Widownia zaczęła zapełniać się już dwie godziny przed planowanym oficjalnym rozpoczęciem. Tym razem dla nikogo nie zabrakło miejsca, łącznie na widowni zasiadło prawie 700 osób. Nawet my byliśmy zdumieni oraz szczęśliwi, że Festiwal  wzbudził aż tak duże zainteresowanie. Nasi prowadzący Beata Pilarska wraz z Michałem Kmieciem uroczyście otworzyli Galę Fashion Express o godzinie 18:00.

Pokazy rozpoczęła firma z Głowna – Mymado ze swoją najnowszą kolekcją piżam. Następnie nasze modelki zaprezentowały kolekcję moodBAGS -torby oraz plecaki w fantastycznych kolorach, wyrabiane z naturalnych skór. Bardzo było nam miło ponieważ firma moodBAGS oficjalnie zadebiutowała na naszym wybiegu i  Festiwalu. Firma Italooptica – Optyk Okulista zapoznała nas z nadchodzącymi trendami w fasonach okularów przeciwsłonecznych. Firma Fobya.com, która co roku gości na festiwalowym wybiegu jak zwykle zachwyciła nas swoimi swetrami, każda z nas zamarzyła aby otulić się w tak przyjemny sposób  J  W tym roku zaufała nam nowa marka – Gradio.pl, która tworzy dla Pań plus size, piękne sukienki wzbudziły zainteresowanie nie jednej Pani na naszej widowni. Pierwszy z dwóch pokazów specjalnych to pokaz marki Top Secret & Friends, (w którym jako modele wzięli udział także nasi prowadzący) zaprezentował nam najnowszą kolekcję Wiosna/Lato 2019. Drugi pokaz specjalny Sadowska Fashion, marki założonej przez znaną reżyserkę, piosenkarkę Marysię Sadowską zainspirowany został snami Marysi, które to przeniosła na wybieg. Punktem rozrywkowym był pokaz firmy Naszeparty.pl prezentujący najnowsze trendy w strojach karnawałowych. Następnie modelki zaprezentował nam klasyczne i eleganckie sukienki młodego, zdolnego  projektanta DK Damian Kretschmer. Na zakończenie tego fascynującego wieczoru na wybieg wyszły modelki w dziełach naszego Gościa specjalnego Maćka Sieradzkyego . Ubrania prezentowane w tej kolekcji to mistrzostwo plecionek, frędzli, skóry, piękne spódnice maxi oraz jeszcze piękniejsze  maxi torby.

Pomiędzy pokazami swoje umiejętności zaprezentowali artyści z łódzkiego Centrum Artystycznego Paczka. W cudowne, muzyczne klimaty wprowadził nas głowieński zespół Hit Hat ze swoją utalentowaną wokalistką Moniką Sicińską.

Na zakończenie wieczoru prowadzący wręczyli bukiet kwiatów głównemu Patronowi Festiwalu  Kolej na Kobiety Burmistrzowi Głowna Panu Grzegorzowi Janeczkowi w podziękowaniu za wspieranie w naszych działaniach oraz za pomoc  w organizacji Festiwalu. Wielką niespodziankę modelki przygotowały organizatorom Michałowi Kmieciowi oraz Ewie Szymajdzie. W podziękowaniu za zaproszenie do udziału w tym fantastycznym wydarzeniu oraz  za pracę włożoną  w przygotowanie  obdarowani zostali oni wielkimi bukietami kwiatów. Aż łezka się w oku zakręciła….

Tradycyjnie na zakończenie wszyscy goście zgromadzeni na Hali mogli poczęstować się przepysznym torem- w tym roku został on przygotowany przez Cukiernię Te-Da z Głowna.