II KOLEJ NA KOBIETY

13 marca 2016 | Głowno

II edycja Festiwalu Kolej na Kobiety była podróżą do świata mody, wizażu, kosmetologii, zdrowego trybu życia, psychologii i piękna pod różnymi postaciami. W niedzielę, 13 marca 2016 r. na Dworcu PKP w Głownie z atrakcji Festiwalu skorzystały nie tylko mieszkanki Głowna, ale także okolicznych miast i miasteczek.

Organizatorzy zadbali aby w tym dniu na odwiedzających czekało wiele interesujących i ciekawych tematów. Na przybywających uczestników czekali min: ekspert w dziedzinie masażu i fizjoterapii Jakub Kosielski, trener motywacyjny oraz psycholog Izabela Kobierecka, której uwagi o tym jak znaleźć czas na pracę z pasją były bezcenne a także dietetyk Anna Guther-Grzelak, która zachęcała do zdrowego trybu życia. Na stanowisku Zespołu Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych ze Zgierza Panie mogły skorzystać z  darmowych makijaży oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko firmy Mary Key, która zaprosiła uczestniczki Festiwalu na zabiegi pielęgnacyjne oraz podczas specjalnego spotkania pokazowego udzielała porad na ten temat.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników tego festiwalowego dnia. W kąciku dla dzieci odbywały się pod czujnym okiem Karoliny Gawrysiak
warsztaty plastyczne, animacje oraz była bajkowa garderoba, w której dzieci mogły się wcielać w postacie z ulubionych bajek.W trakcie tego dnia odbyły się także spotkania ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszeniem Niezapominajka.

Nowością oraz najważniejszą atrakcją Festiwalu Kolej na Kobiety 2016 były jednak pokazy mody, które przyciągnęły na widownię prawdziwe tłumy. W pokazach jako modelki udział wzięły mieszkanki Głowna, Zgierza, Pabianic oraz Łodzi. Swoje najnowsze kolekcje zaprezentowały firmy : Lental, Fasoneria, Italooptica, Szydełkowo, Magpie oraz projektantka Maria Wiatrowska – laureatka Złotej Nitki, jurorka konkursów Złota Nitka oraz Łódź Miastem Talentów. O fryzury modelek zadbali najwyższej klasy profesjonaliści B&S Fryzjernia Buczek i Sielecki z Łodzi – współtwórcy Fashion Week Poland. Aby wszystko było na jak najwyższym poziomie dbali pomysłodawcy, prowadzący spotkania z ekspertami Michał Kmieć oraz Patrycja Mirowska.