I KOLEJ NA KOBIETY

8 marca 2015 | Głowno

Pierwsza edycja akcji „Kolej na Kobiety” odbyła się w niedzielę, 8 marca 2015 roku. Wszystkie chętne panie mogły skorzystać bezpłatnie m.in. z porad: stylistów włosów, paznokci i makijażystek. Skonsultować się w zakresie doboru okularów i biustonosza, a także z komputerowego badania wzroku. Z myślą o towarzyszących mamom maluchach przygotowany został również kącik zabaw. W mini kawiarence można było napić się kawy, herbaty i skosztować specjałów przygotowanych przez sponsorów tj. szerokiej gamy słodkości przygotowanych przez cukiernię Marcel oraz wyrobów wędliniarskich i garmażeryjnych marki Pamso – i to zarówno na zimno, jak i na gorąco.

Jak wyglądała pierwsza edycja projektu?

W tym dniu kolejki pań chcących skorzystać z pielęgnacji i malowania paznokci,  makijażu twarzy oraz stylizacji fryzur nie topniały. Były wśród nich dziewczęta i panie w każdym wieku. Ten swoisty Beauty Express okazał się strzałem w dziesiątkę. Nieodpłatne zabiegi i usługi kosmetyczne oraz fryzjerskie zapewniły firmy: MARY KAY, Salon Fryzjerski Kosmyk Monika Glazna oraz Agata Deka i Ewelina Łuczak. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się porady z zakresu brafittingu tj. właściwego doboru biustonosza. Ponad 70 pań skorzystało z profesjonalnych porad indywidualnych i pomiarów, które zapewniła na swym stoisku firma Kris Line.

Wszystkim tym atrakcjom, jak również zabiegom w ramach studia urody przez cały czas towarzyszyły rozmowy z ekspertami, których do specjalnie zorganizowanego na tę okoliczność studia zaprosił duet energetycznych prowadzących – Patrycja Mirowska i Michał Kmieć. Całość wzbogaciła ich autorska prezentacja multimedialna złożona m.in. z sond przeprowadzonych wśród mieszkańców Głowna. Zwieńczeniem i symbolem przeobrażeń, jakie panie przeszły podczas niedzielnej akcji była prezentacja  metamorfoz z udziałem sześciu modelek – głownianek w różnym wieku. Makijaże i fryzury odmieniły je fantastycznie, a ich urodę podkreśliła dodatkowo biżuteria autorska udostępniona również nieodpłatnie przez lokalną firmę ANIOŁ.

foto: Dorota Zarzycka