III FESTIWAL KOLEJ NA KOBIETY

6 - 12 marca 2017 | Głowno

III edycja Festiwalu to aż siedem dni atrakcji, od 6 do finałowego 12 marca 2017 roku. W festiwalowych dniach organizatorzy Gmina Miasta Głowno oraz Patrycja Mirowska i Michał Kmieć zadbali o to, aby każda odwiedzająca Festiwal osoba znalazła dla siebie interesujący temat.

W tygodniu poprzedzającym finałowy pokaz mody odbyły się min.treningi: SALSA SOLO z instruktorką Anną Rożniata, fitness na trampolinach FIT AND JUMP z instruktorką Sandrą Siuta oraz maraton Zumba Fitness z instruktorką Martą Kasińską. Pracownia Rozwoju Steps zaprosiła wszystkich zainteresowanych na pokazy tańca współczesnego. Uczestniczki Festiwalu wzięły udział w happeningu “Kobiety! Ach, Kobiety! Czym by bez nich był ten świat?” gdzie odbyła się prezentacja najbardziej oszczędnego auta w Polsce stworzonego przez grupę Iron Warriors. Panie bawiły się na zabawie tanecznej, robiły pamiątkowe fotografie oraz brały udział w ciekawych konkursach, w których do wygrania były nagrody ufundowane przez Partnerów Festiwalu. Miłośnicy literatury zjawili się na spotkaniu z pisarką Anną Karpińską. W budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie odbył się wernisaż wystawy rzeźb i malarstwa autorstwa grupy K.A.M.A oraz koncert Emilii Kudry.

Przedostatni dzień Festiwalu obfitował w wiele ciekawych atrakcji. W Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbyły się warsztaty z
duetem psycholożek Izabelą Kobierecką i Agnieszką Ptasińską “Moc kobiecego NIE- czyli sztuka łagodnego odmawiania”. Uczestniczki warsztatów mogły poznać procedurę asertywnej odmowy, która umożliwia “mówienie NIE” z klasą.

Także w tym dniu na dworcu PKP w Głownie odbyły się mini targi -“Promuj się lokalnie”, w których udział wzięły firmy i instytucje wspierające Festiwal, min: Italooptica, Aroma Projekt, Wiatrowy Sad, Kinder Libra Party, Stowarzyszenie Niezapominajka, Dekores – salon florystyczny, klub sportowy “Głowno w biegu”, salon urody Damian Lis oraz salon krawiecki “Kocham szycie”. W ramach wydarzenia BEAUTY EXPRESS równocześnie w sali Dworca odbyły się spotkania z expertami. Uczestniczki mogły skorzystać z porad fryzjerskich, kosmetycznych, z dziedziny wizażu, stylistyki mody, masażu, dietetyki oraz optyki.

Gala Fashion Express 2017

Zwieńczeniem całego tygodnia Festiwalu był pokaz mody, który odbył się 12 marca na Dworcu PKP. Chętnych na widowni było tak dużo, że wiele osób niestety musiało zadowolić się miejscami stojącymi poza budynkiem Dworca. Tak jak w poprzedniej edycji modelkami biorącymi udział w pokazach były mieszkanki Głowna i okolic. W pokazach zaprezentowane zostały kolekcje firm Bergamo by Jolanta K., Fobya, Primo Fitness oraz KO-KA. Gościem specjalnym Gali była uznana projektantka Angelika Józefczyk – asystentka duetu Paprocki i Brzozowski. Oprawę muzyczną finału wzbogacił zespół Billie Jean z Łodzi. Nie zabrakło festiwalowego tortu, którym poczęstowano uczestników Gali. O profesjonalne fryzury modelek zadbał salon fryzjerski Damian Lis.