Skąd pomysł na Festiwal?

Festiwal Kolej na Kobiety to jedno z niewielu wydarzeń w regionie łódzkim, które powstało z myślą o kobietach.  Początki projektu to rok 2015. Wtedy to z propozycją zorganizowania lokalnej akcji z okazji Dnia Kobiet do Michała Kmiecia zgłosiła się Gminy Miasta Głowno. Początki nie były łatwe ale finalnie udało się pozyskać atrakcyjnych partnerów oraz zaprosić ciekawych gości, którzy promowali swoje lokalne biznesy. Zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów i tuż po niej padało ponownie zapytanie od Urzędu Miasta o kolejną odsłonę. Chcąc zaproponować uczestniczkom wydarzenia coś innego, w 2016 roku odbył się pierwszy w Głownie pokaz mody z udziałem mieszkanek w charakterze modelek.  Wybieg otwarty był dla wszystkich bez względu na wiek i rozmiar. Pokaz okazał się strzałem w dziesiątkę i pozostał w programie już na stałe a dzięki niemu z małej imprezy powstała formuła dużego, kilkudniowego wydarzenia. Od 2017 projekt Kolej na Kobiety przerodził się w festiwal, w którym licznie uczestniczą już nie tylko mieszkańcy Głowna ale regionu łódzkiego.

Cel i misja

Wydarzenie skierowane jest do kobiet pragnących zdobywać nowe doświadczenia, odkrywać swoją kobiecość oraz zadbać o piękno wewnętrzne i zewnętrzne.
To swego rodzaju “urlop” od codziennych obowiązków podczas, którego uczestniczki mają możliwość nawiązywać nowe znajomości, budować pewność siebie i rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w wielu inspirujących spotkaniach i warsztatach z gośćmi wydarzenia. Na te odważniejsze czeka festiwalowy wybieg, gdzie mogą wcielić się w rolę modelek, profesjonalnych pokazów mody polskich marek i projektantów. Wiek i rozmiar nie mają znaczenia!

Na Festiwalu gościliśmy:

Media o Festiwalu