ZGRUPOWANIE MODELEK

2 marca 2019 | Hotel Kasor w Cesarce

Intensywne przygotowania do pokazów zaczęły się 2 marca, czyli tydzień przed V edycją Festiwalu. Po raz pierwszy w pełnym składzie biorącym udział w Gali Fashion Express (organizatorzy i modelki) spotkaliśmy się w Hotelu Kasor na spotkaniu integracyjnym. Organizatorom zależało na tym, aby wszystkie Panie poznały się wcześniej i aby podczas festiwalu panowała przyjacielska atmosfera. Na nasze zgrupowanie zaprosiliśmy Martę Górecką (Find the Sense), która pomogła nam poznać się lepiej. Marta poprowadziła dwugodzinne warsztaty psychologiczne, modelki mogły przekonać się jakie są ich słabe i mocne strony. Marta dodatkowo na zakończenie swoich warsztatów zaprezentowała nam wskazówki stylistyczne przeznaczone do odpowiednich typów urody.

W sali Albatros Michał poprowadził kurs chodzenia po wybiegu w formie prób do przyszłotygodniowych pokazów. Wszystkie modelki chętnie wzięły w nim udział ponieważ są wybiegowymi debiutantkami. Nasze Panie dowiedziały się, że takie chodzenie nie jest tak proste jak wygląda, gdy oglądają pokazy mody siedząc na kanapie. Energii w przerwach pomiędzy warsztatami dodawała naszym Paniom pyszna kawa serwowana przez Restauracje Róża Wiatrów, dodatkowo słodkie przekąski umilały nam spotkanie.

Na zakończenie naszego zgrupowania znalazł się czas także dla urody. Nasze zaprzyjaźnione Monika i Ola z Aloesowego Centrum Moniki Niżnik chętnie zajęły się cerą oraz dłońmi naszych modelek. Aloesowe kosmetyki mają niebywałe działanie – nie tylko pozwalają złagodzić podrażnienia skóry ale także dodają jej blasku i energii. Relaksacyjne warsztaty doskonale sprawdziły się na zakończenie tego intensywnego dnia. Tak zadbane, jeszcze piękniejsze i sprężystym, modelowym krokiem nasze Panie opuściły Hotel Kasor i z niecierpliwością oczekiwały V edycji Festiwalu oraz Gali Fashion Express na której mogły się zaprezentować.

tekst: Ewa Szymajda