III KONGRES

KOLEJ NA KOBIETY

Łódź, 26 września 2021

WAKACYJNY KONGRES

3 sierpnia 2020 | Hotel Tobaco w Łodzi

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Karolina Kaca, Katarzyna Sadowska, Magdalena Jakubiec – Cichańska, dr. Piotr Pluta. Oprócz naszych prelegentów dodatkową atrakcją było to, iż wszystkie prelekcje i rozmowy odbywały się w hotelowym ogródku, który został w tym celu przystosowany oraz pięknie udekorowany. Kongres poprowadził utalentowany duet Iwona Kucińska oraz Michał Kmieć.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne warsztaty prowadzone przez psycholożki Katarzynę Sadowską oraz Martę Stefaniuk – „Dlaczego potrzebujesz asertywności w swoim życiu?” Nasze uczestniczki przez ponad dwie godziny uczyły się jak skutecznie mówić „nie” poprzez aktywny udział w wykładzie i ćwiczeniach utrwalających poznane techniki.

Nasze wspaniałe Magdalena Jakubiec-Cichańska (Perły w Wielkim Mieście – Advance LifeStyle) oraz stylistka i doradca wizerunku Karolina Kaca w pięknych okolicznościach przyrody uświadamiały naszym uczestniczkom, że do odważnych świat należy i nie należy bać się eksperymentów w modzie. Mocne kolory w ubraniu lub dodatku wymagają wyczucia i odwagi – co idealnie prezentowały nasze prelegentki, które koloru się nie boją. Uczestniczki przekonały się, iż modnie i elegancko można wyglądać w każdym wieku oraz niezależnie od figury.

Jedynym Panem, który został zaproszony na naszą plenerową scenę był doktor nauk medycznych, chirurg onkolog Piotr Pluta. Pan doktor jest członkiem zarządu łódzkiej fundacji „Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi”, która wspomaga panie po mastektomii, wspiera służbę zdrowia w szkoleniach i kursach związanych z tym trudnym tematem. Pouczająca oraz merytoryczna rozmowa, podczas której pan doktor odpowiadał także na pytania naszych uczestniczek dotyczyła bardzo poważnego tematu, którym jest profilaktyka raka piersi. Dowiedzieliśmy się także na czym polega działanie fundacji i jak możemy uzyskać w niej pomoc i wsparcie.

Na warsztatach psycholożki Happy Dealer, trenerki Agnieszki Ptasińskiej nasze uczestniczki mogły dowiedzieć się jak być szczęśliwym w pracy. Co zrobić jeśli nie lubimy swojej pracy? Jak dostrzegać więcej pozytywów w swoim otoczeniu? Na te i inne pytania Agnieszka udzieliła odpowiedzi.

Na zielonej scenie pojawiły się dziewczyny ze Studio Figura Łódź Dąbrowa – Aleksandra Lizińczyk, Renata Chałupska oraz Małgorzata Przeradzka. Dziewczyny w skrócie zaprezentowały nam nowoczesne działania, którymi zajmują się w swoim Studio, a które mają na celu pozbycie się nadliczbowych centymetrów. Studio swoją ofertę kieruje tylko dla Pań, klientki dzięki temu czują się swobodniej oraz nabierają więcej odwagi podczas wizyt u Oli, Renaty i Małgorzaty. W kongresowym Showroomie dziewczyny prezentowały swoje produkty i ofertę Studio zainteresowanym osobom.

Całodniowe rozmowy i warsztaty zakończyło spotkanie z debiutującą autorką książki „Woda księżycowa” Agnieszką Janiszewską – Szczepanik. Rozmowa ta wprowadziła nas w fantazyjny, baśniowo-ezoteryczny nastrój książki, w której Agnieszka rewelacyjnie pokazuje nasz świat wewnętrzny. Książka ta to ciepła i poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnego „ja”, o spełnianiu marzeń i godzeniu się z tym, co jest nam pisane. Jeśli książka wzbudziła zainteresowanie można ją było nabyć w Showroomie – ze specjalnym autografem autorki. Pani Agnieszka jest także aktywnym coachingiem i przed rozmową na scenie z wybraną grupą uczestniczek poprowadziła warsztaty „Obudź w sobie artystę”. Dowiedzieliśmy się na nich, że każdy z nas ma w sobie unikalne zdolności i co zrobić aby zacząć realizować swój artystyczny plan na życie.

W Showroomie nasze uczestniczki miały także możliwość zapoznania się z ofertą utalentowanej Dominiki ze „Sknocone po łódzku”. Dominika prowadzi domową manufakturę świec sojowych z dodatkiem olejków eterycznych. Każdy prelegent otrzymał od Dominiki w prezencie jej fantastyczny wyrób. Stoisko Dominiki odwiedziło bardzo dużo uczestniczek, które chętnie skorzystały z oferty.

Główny Partner kongresu Hotel Tobaco zadbał o poczęstunek dla naszych prelegentów i uczestniczek. W to ciepłe, niedzielne popołudnie można było wygodnie się rozsiąść na leżaku z kawą, herbatą lub lemoniadą w ręku i wysłuchać naszych rozmów na scenie. Hotel Tobaco zrealizował naszą każdą prośbę, dostosował zieloną scenę pod koroną wspaniałego kasztanowca rosnącego na wewnętrznym dziedzińcu Hotelu. Dzięki niemu mogliśmy spędzić to popołudnie w tak pięknych okolicznościach przyrody.

To były bardzo inspirujące spotkania w wyjątkowej atmosferze, nawet poważne tematy nacechowane były pozytywną energią. Duże zainteresowanie oraz aktywny udział naszych uczestniczek zachęciło nas do zaplanowania następnego kongresu.

tekst: Ewa Szymajda