III KONGRES

KOLEJ NA KOBIETY

Łódź, 26 września 2021

JESIENNY KONGRES

3 października 2020 | Hotel Tobaco w Łodzi

Tak, jak obiecaliśmy udało nam się spotkać na drugim, tym razem jesiennym Kongresie Kolej na Kobiety. 3 października po raz kolejny zaprosił nas Hotel Tobaco, gdzie w jego pięknych, designerskich wnętrzach mogliśmy ciekawie spędzić czas.

Tym razem pogoda nam już nie dopisała i wszystkie spotkania odbyły się w salach konferencyjnych Hotelu. Nasze zaproszenie do wzięcia udziału jako prelegentki przyjęły znane już naszym uczestniczkom, m.in.: Katarzyna Sadowska Less than Perfect czy Izabela Kobierecka, trener, psycholog społeczny. Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpiły Agnieszka Lisowska – trener edukacji finansowej oraz nasz gość specjalny Ewa Szabatin. Wszystkie spotkania poprowadził Michał Kmieć.

Na dobre rozpoczęcie naszego kongresowego dnia Katarzyna Sadowska (psycholog, blogerka, youtuberka) w wykładzie „Skąd brać siły do działania?” nakreślała i dawała wskazówki gdzie szukać motywacji gdy szaro i buro za oknem. W swoim drugim wystąpieniu Kasia przekonywała, że gdy chcesz osiągnąć sukces musisz zaprzyjaźnić się z porażką. Nieważne ile razy upadniesz, ważne ile razy się podnosisz. Kasia starała się dowieść, iż porażka może być początkiem wielkiego sukcesu.

Z bardzo ciekawym wykładem na naszej scenie pojawiła się Agnieszka Lisowska, trener edukacji finansowej. Wszystkie nasze uczestniczki z wielką uwagą słuchały co zrobić, aby w ten cudowny sposób zwany oszczędzaniem przestać wydawać więcej niż się zarabia. Agnieszka wprowadziła nas w temat finansów, który mimo stereotypów okazał się bardzo ciekawy. Nasze uczestniczki dowiedziały się jak zapanować nad swoimi wydatkami, aby stać się niezależną finansowo – i tylko od nich zależy czy wprowadzą rady Agnieszki w swoje codzienne życie.

W przerwach pomiędzy wykładami i warsztatami spotykaliśmy się w hotelowym lobby, gdzie umiejscowił się nasz Showroom z markami Tiens Polska, Sknocone po łódzku, Koncepcja Zdrowej Sylwetki oraz Pleciotki. Restauracja u Kretschmera zadbała o poczęstunek, nasze Panie mogły napić się kawy, herbaty lub poczęstować przepysznymi słodyczami, mogły także skorzystać z całodniowego drink baru.

Na naszej scenie pojawił się nasz gość specjalny Ewa Szabatin, Fit Fashion Freak, blogerka, tancerka, projektantka mody. Temat wykładu to „Moja droga po zdrowie – jak odnaleźć swoją?” Nasze Panie z wielkim zaciekawieniem słuchały wykładu Ewy, która odkryła im swoją drogę po zdrowie oraz dawała wskazówki jak zachować i wzmocnić swoją energię psychiczną i życiową. Uczestniczki wzięły udział w krótkich warsztatach oddechowych, które dodały im jeszcze więcej energii na dalszą część dnia. Drugie spotkanie z Ewą odbyło się podczas kolacji, Michał przeprowadził z nią bardzo ciekawą rozmowę na temat „Jak rzeczywistość ma się do tej, którą możemy oglądać w mediach” – Idealne życie wykreowane w mediach i pokazane na zdjęciach zazwyczaj nie istnieje.

„Jak rozmawiać i słuchać siebie nawzajem?”  – o bardzo trudnej sztuce dialogu opowiadała nasza ulubiona trenerka, psycholog społeczny Izabela Kobierecka. Mimo dosyć poważnego tematu na sali podczas warsztatów Izy nie zabrakło dużej ilości śmiechu. Iza przedstawiła nam jakie błędy komunikacyjne popełniamy na co dzień. Wspólnie zastanawialiśmy się czy umiemy rozmawiać i słuchać siebie nawzajem, co jest jednak niezbyt oczywiste w tych naszych bardzo internetowych czasach.

Równocześnie kilka sal obok trwały intensywne przygotowania do wieczornego pokazu marki LENTAL z Głowna.

Dzień wykładów i warsztatów zakończyło wystąpienie Uyangi, Mothers queendom, blogerki, instagramerki, która opowiadała o Koreańskiej pielęgnacji. W świecie wschodu wyznacznikiem nienagannego wizerunku jest nieskazitelna cera. Dla większości z nas wiedza o koreańskiej pielęgnacji i kosmetykach, jakie są tam stosowane dotarła stosunkowo niedawno. Uyanga jest ekspertem w tym temacie i chętnie podzieliła się z nami swoją wiedzą – jak można samej wdrożyć rytuał, aby z dnia na dzień mieć piękniejszą cerę.

Na zakończenie dnia, podczas wystawnej kolacji przygotowanej przez Restaurację u Kretschemera Michał zaprosił do rozmowy zaprzyjaźnione z Festiwalem, prężnie działające w mediach modelki plus size, blogerki, instagramerki: Joannę Gałkę – Walczykiewicz, Iwonę Zielińską oraz Paulinę Chałupnik. Dziewczyny zmierzyły się z bardzo trudnym tematem ”Jak pokochać swoje ciało”.  Rozmowa dotyczyła stereotypów,  akceptacji własnego ciała oraz hejtu dotyczącego wyglądu. Na scenie nie zabrakło łez wzruszenia oraz gromkich braw i słów wsparcia  ze strony pozostałych uczestniczek.

Nasi partnerzy przygotowali dla wszystkich uczestniczek i prelegentek masę prezentów i upominków, nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Podczas konkursu zostały rozdane prezenty ufundowane przez, min: markę Lental, Wiatrowy Sad, Italooptica Optyk-Okulista, Aloesowe Centrum Moniki Niżnik oraz bandwatch.pl. Uroczysty wieczór zakończył kameralny pokaz najnowszej kolekcji marki Lental oraz mini recital naszej uzdolnionej modelki i wokalistki Joanny Gałki – Walczykiewicz.

To była bardzo ciekawy dzień, pełen wzruszeń ale także śmiechu. Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Mamy nadzieję, iż spotkamy się w tak ciekawym i szerokim gronie na naszych następnych kongresach.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu głównemu Partnerowi Hotelowi Tobaco, bez którego nasz kongres nie mógłby się odbyć. My, oraz wszystkie Prelegentki i uczestniczki byliśmy pod wrażeniem wspaniałego przygotowania oraz zadbania o każdy szczegół. Dziękujemy bardzo naszemu drugiemu Partnerowi Restauracji u Kretschmera za przygotowanie całodniowego poczęstunku, lunchu oraz eleganckiej kolacji. Serdecznie dziękujemy pozostałym Partnerom za chęć uczestnictwa w kongresie: Szkole ESZ Anagra- za przygotowanie fryzur i makijaży naszych modelek. Dziękujemy marce Lental, marce bandwatch.pl – Zegarki damskie, Pleciotki, Wiatrowy Sad, Italooptica Optyk – Okulista, Sknocone po łódzku, Aloesowe Centrum Moniki Niżnik, Tiens Polska oraz Koncepcji  Zdrowej Sylwetki.

tekst: Ewa Szymajda